Câștigătorii Concursului Anual Fotografi-Cameramani.ro.
- F64
- 14minutes read
Fotografi-cameramani, catalog al fotografilor si cameramanilor de nunta din Romania, a anunțat câștigătorii celei cea de-a opta ediții a concursului anual de fotografie și videografie de nuntă 2020, cel mai mare și important concurs din Romania ce se adresează fotografilor și videografilor de nuntă.
Participanții s-au înscris în concurs cu cele mai bune materiale proprii, realizate în perioada 2019-2020. Înscrierile în concurs au fost complet gratuite. Afișarea rezultatelor s-a realizat timp de cinci zile consecutive, pe o platformă creată special pe site-ul Fotografi-Cameramani.ro.
Materialele nominalizate în concurs au fost notate de către un juriu international (39 jurați pentru foto, 21 jurați pentru video, din 20 de țări). În acest fel acordarea premiilor a fost acordată în mod obiectiv.
Au fost acordate premii pentru locurile 1 – 5 din fiecare categorie de concurs (25 pe foto și 8 pe video). Clasamentul general a fost stabilit ținând cont de punctajul obținut pentru fiecare fotografie / videoclip din primele 5 locuri pentru fiecare categorie.
Aceștia sunt marii câștigători
FOTO:
- Clasament General
Locul 1 – FotoDumbravă, 264,7 puncte
Locul 2 – Lupașcu Photography, 235.76 puncte
Locul 3 – Florin Ștefan, 201.23 puncte
2. Locul 1 la fiecare categorie
Categoria Pregătiri: Adina Nedișan
Categoria Miri: Adrian Almășan
Categoria Copii: Adrian FLUTURE
Categoria Animăluțe: Film Event
Categoria Tatuaje: Film Event
Categoria Grup: Lupașcu Photography
Categoria Petrecere: Lupașcu Photography
Categoria Before Wedding: Lupașcu Photography
Categoria Bebeluși: Lupașcu Photography
Categoria Creative Fine Art: Alexandru Văduva
Categoria Dronă: Andrei ENEA
Categoria Emoții: Anghel Brothers
Categoria Culori: Flavius Partan
Categoria Dansul Mirilor: Florin Ștefan
Categoria Maternitate: Silviu Popovici Photographer, Florin Ștefan
Categoria Boudoir: FotoDumbravă
Categoria Cununie Religioasă: FotoDumbravă
Categoria Trash the Dress: Vision Photography By Geo Dolofan
Categoria Portret: Poptelecan Ionuț Photography
Categoria Botez: Laurențiu Nica
Categoria Moment: Caragin Mircea – WestMedia
Categoria Bunici: Neluțu Roșu
Categoria Siluete: Norbert Gubincsik
Categoria Familie: Sebastian Purice
Categoria Detalii: Vlad Pahonțu, Matei Marian Mihai
Pentru a vizualiza toate materialele căștigătoare click aici
VIDEO:
- Clasament General
Locul 1 – Ionuț Petrescu, 145.64 puncte
Locul 2 – Vutcariov, 129.14 puncte
Locul 3 – Damian Films | MEMORIES IN MOTION, 69.3 puncte
- Locul 1 la fiecare categorie
Categoria Cel mai bun cameraman: Vutcariov – https://vimeo.com/472991972
Categoria Cel mai bun editor: RCM Production – https://vimeo.com/377175788
Categoria Cel mai bun colorist: ID-Brothers – https://youtu.be/2PlXQO_8QiY
Categoria Prewedding: Vutcariov – https://vimeo.com/464695472
Categoria Highlights: CSART FILM – https://vimeo.com/380319347
Categoria Botez: Marius Films – https://vimeo.com/380020592
Categoria Teaser: Damian Films | MEMORIES IN MOTION – https://vimeo.com/477488429
Categoria After Wedding: Vutcariov – https://vimeo.com/338720828
Aici pot fi vizualizate toate materialele căștigătoare.
Pentru toți cei cărora le plac întâlnirile cu profesioniști din domeniu și schimburile de experiență, am extras și câștigătorii unei super tombole cu premiile constând în cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei și videografiei de nuntă organizate în țară.
Partenerii ce oferă aceste locuri sunt:
- Foto: Alexandru Lupascu, Imagine Timisoara Festival, Claudiu Vereș, Dumitru Hariuc, Vali Matei, Vlad Pahonțu, Ciprian Dumitrescu, Cromatica Photography, Dani Cotuna, Feather Photography, Florin Ștefan, ID-Brothers, Olga Vușcan, Ovidiu Leșan, Tomi Tako, Tudor Bolnavu, Photo Perfetto.
- Video: Adrian Barda, Cristi Coman, Damian Films, Ștefan Mirea, Vutcariov, Despa Films, Eduard Carp.
Sponsorii ediției 2020 a concursului anual: RedAlbums, Albume Foto HD, Caricatours, Atelierul de Caramele.